Nasser Al-Khelaifi l-a felicitat personal pe Lionel Messi în vestiar, după PSG – Manchester City! Ce i-a spus argentinianului | VIDEO

Lionel Messi, atacantul în vârstă de 34 de ani al lui PSG, a înscris primul său gol pentru echipa din Franța și a fost felicitat personal de către Nasser Al-Khelaifi, președintele clubului.

PSG și Manchester City s-au întâlnit marți seară, în cadrul etapei a doua din grupele Ligii Campionilor, iar parizienii au învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Gueye, în minutul 8, respectiv Messi, în minutul 74.

Starul argentinian a bifat astfel prima sa reușită de când a plecat de la Barcelona, chiar împotriva fostului său antrenor, Pep Guardiola.

La finalul acestei întâlniri, Nasser Al-Khelaifi a mers în vestiar să dea mâna cu jucătorii și să îi îmbrățișeze, iar când a ajuns la Lionel Messi, argentinianului i-a transmis un mesaj special.

Pentru că acest prim gol al lui Lionel Messi în tricoul lui PSG s-a lăsat așteptat, Nasser Al-Khelaifi a dorit să îi arate starului sosit de la Barcelona că are mare încredere în el.

„One goal now, finish”, a transmis oficialulul clubului, într-o engleză precară. Acesta a dorit, cel mai probabil, să transmită faptul că golul din meciul cu Manchester City a fost ca o descătușare pentru fotbalist și de acum înainte va începe să marcheze tot mai mult.

După două meciuri jucate până acum în grupele Ligii Campionilor, PSG este lider în Grupa Am cu 4 puncte, la egalitate cu Club Brugge, echipa de pe locul secund. Locul al treilea este ocupat de către Manchester City, cu trei puncte, iar codașa grupei este Leipzig, fără niciun punct.

Pentru PSG urmează meciul cu Leipzig, programat pe 19 octombrie, de la ora 22:00, în etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor.

Publicat: 29 09. 2021, 13:47