Motivul lacrimilor lui Ronaldo, dezvăluit de antrenorul Valenciei. Discuția avută imediat după meci: „Asta mi-a spus!”

Marcelino García Toral (53 de ani), antrenorul Valenciei, a fost unul dintre primii oameni cu care Cristiano Ronaldo (33 de ani) a discutat, după eliminarea controversată din minutul 29. La finalul celor 90 de minute, tehnicianul a dezvăluit că superstarul portughez a plâns pentru că s-a simțit nedreptățit de decizia luată de arbitrul neamț Felix Brych.

„A fost foarte supărat, a plâns pentru că a spus că nu a făcut nimic. Eu nu am văzut faza, mă uitam la minge”, a declarat Marcelino, cel care consideră că primul gol, marcat de Pjanic din penalty, a reprezentat lovitura decisivă pentru echipa pe care o conduce: „A fost o mare lovitură chiar înaintea pauzei, a fost greu să ne redresăm din punct de vedere moral la vestiare. Celălalt penalty a fost o condamnare. E greu să primești două goluri de la o echipă precum Juventus, pentru că sarcina de a reveni în joc devine aproape imposibilă”.

Învinsă cu 2-0 de Juventus pe Mestalla, Valencia a început prost Grupa H a Ligii Campionilor, din care mai fac parte Manchester United (3 puncte) și Young Boys Berna (0 puncte). Pentru „lilieci” urmează deplasarea de pe Old Trafford, într-un meci de care depind, deja, șansele la calificarea în optimile de finală.

Publicat: 20 09. 2018, 11:51
Actualizat: 20 09. 2018, 11:52