Moți și Keșeru, învinși de echipa lui Liviu Antal! Toate rezultatele de miercuri, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

Formația lituaniană Zalgiris Vilnius, cu Liviu Antal titular, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa bulgară Ludogoreț Razgrad, la care Cosmin Moți a fost integralist, iar Claudiu Keșeru a fost introdus pe parcurs, în prima manșă din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Anicet a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 18, dar lituanienii au revenit spre finalul jocului și au marcat prin Nyuiadzi, în minutul 78, și Kuklys, în minutul 86. Zalgiris a încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Sernas, din minutul 90+4, pentru cumul de cartonașe galbene.

La gazde, atacantul Liviu Antal a evoluat până în minutul 60, lasăndu-i locul togolezului Serge Nyuiadzi, autorul golului de 1-1.

Dacă fundașul Cosmin Moți a jucat tot meciul la Ludogoreț, atacantul Claudiu Keșeru a fost introdus în minutul 79.

Partida retur va avea loc miercuri, 19 iulie, pe terenul campioanei Bulgariei.

Alte rezultate înregistrate miercuri în manșa tur din turul doi preliminar al Ligii Campionilor:

• Spartaks (Letonia) – FC Astana (Kazahstan) 0-1
  • APOEL Nicosia (Cipru) – Dudelange (Luxemburg) 1-0
  • Hapoel Beer Sheva (Israel) – Honved (Ungaria) 2-1
  • Malmo FF (Suedia) – Vardar (Macedonia) 1-1
  • Sheriff Tiraspol (Moldova) – Kukesi (Albania) 1-0
  • Zrinjski (Bosnia) – Maribor (Slovenia) 1-2
  • BATE (Belarus) – Alashkert (Armenia) 1-1
  • Mariehamn (Finalnda) – Legia (Polonia) 0-0