Momentul în care Santiago Bernabeu a „explodat”. VIDEO | Bucuria fanilor Realului la golul lui Sergio Ramos

• Finala Ligii Campionilor s-a încheiat cu victoria Realului, 4-1, după prelungiri, cu Atletico
  • Elevii lui Simeone au deschis scorul prin Godin (’37), în timp ce pentru Real au înscris Ramos (’90+3), Bale (‘110), Marcelo (‘114) și Ronaldo (‘120)

Stadionul Da Luz, din Lisabona, a găzduit ultimul act al celei mai prestigioase competiții europene intercluburi. În ediția din acest an s-au întâlnit două cluburi din același oraș, Madrid, iar afluxul de suporteri a fost uriaș. Totuși, pentru cei rămași în capitala Spaniei au existat variante tentate pentru a urmări partida. Astfel, atât Santiago Bernabeu, cât și Vicente Calderon au fost pline de fanii care nu au avut bilete la finală.

Poate cel mai intens moment care i-a avut pe suporteri în prim plan s-a consumat pe Santiago Bernabeu, în minutul 90+3 al meciului de pe Da Luz, atunci când Sergio Ramos a egalat pentru Real și a trimis meciul în prelungiri. Imaginile filmate din mijlocul galeriei „galacticilor” sunt cât se poate de grăitoare.

Publicat: 26 05. 2014, 15:36
Actualizat: 26 05. 2014, 15:37