Momente dramatice la Leipzig! Tot stadionul a amuțit după ce Nordi Mukiele a căzut la pământ! Ce s-a întâmplat | FOTO&VIDEO

Nordi Mukiele of RB Leipzig /lies unconcious during RB Leipzig vs Tottenham Hotspur, UEFA Champions League Football at the Red Bull Arena on 10th March 2020 RB Leipzig vs Tottenham Hotspur, UEFA Champions League, Football, the Red Bull Arena, Leipzig, Saxony, Germany - 10 Mar 2020, Image: 505173793, License: Rights-managed, Restrictions: Editorial use only, Model Release: no, Credit line: David Simpson/TGS Photo / Shutterstock Editorial / Profimedia

Leipzig – Tottenham | Nemții au plecat ca favoriți în returul optimilor de finală din Champions League împotriva lui Tottenham, după victoria cu 1-0 de la Londra. Leipzig a rezolvat rapid ecuația calificării, prin golurile lui Sabitzer, din minutele 10 și 21. Fanii de pe Red Bull Arena au avut parte însă și de mari emoții după șocul trăit de Mukiele.

AICI LIVE VIDEO BLOG | RB Leipzig – Tottenham

Sabitzer a liniștit rapid apele la Leipzig, în meciul cu fosta finalistă a Champions League. După 1-0 la Londra, nemții au condus cu 2-0 în Germania încă din minutul 21.

Echipa lui Julian Nagelsmann a avut, însă, parte și de mari emoții în meciul cu trupa lui Jose Mourinho. Nordi Mukiele a căzut ca secerat în minutul 53 al partidei, după ce mingea l-a lovit în plină figură.

Lovitura, primită de aproape, l-a lăsat groggy pe fundașul francez de 22 de ani, spre spaima suporterilor.

După câteva minute, Mukiele a fost readus în simțiri de medicii veniți imediat la fața locului. Fundașul nu a mai continuat jocul și a fost înlocuit cu americanul Tyler Adams, în minutul 55.

ECHIPELE DE START:

RB Leipzig (3-4-3): Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Laimer, Sabitzer, Angelino – Nkunku, Schick, Werner

Antrenor: Julian Nagelsmann

Tottenham (4-4-1-1): Lloris; Aurier, Alderweireld, Tanganga, Sessegnon; Lo Celso, Dier, Winks, Lamela; Dele Alli; Lucas Moura

Antrenor: Jose Mourinho

Stadion: Red Bull Arena

Publicat: 10 03. 2020, 23:32
Actualizat: 10 03. 2020, 23:36