Momente delicate în meciul dintre Barcelona și Juventus: Messi a căzut îngrozitor | FOTO cu fața tumefiată a starului argentinian

Returul sferturilor de finală dintre Barcelona și Juventus a pornit de la 0-3, pentru italieni, iar catalanii au fost cei care au alergat după calificare încă din startul partidei.

Înainte de intrarea la cabine, Messi a fost protagonistul unui moment care le-a tăiat respirația fanilor Barcelonei. Vedeta catalanilor a sărit la cap cu Pjanic, undeva la mijlocul terenului, iar la aterizare a fost împins de fundașul italian. Din păcate pentru Messi, aterizarea nu a fost cea mai fericită, iar dezechilibrat a căzut pe falcă.

Lovitura de gazon a lăsat urme adânci pe fața argentinianului, iar medicii s-au chinuit pe margine să-i oprească sângerarea pentru a continua meciul. Cu câteva minute mai târziu, în drumul spre vestiare, camere au surprins un Messi tumefiat, dar acest lucru nu i-a pus în pericol prezența pe teren.

Publicat: 19 04. 2017, 23:10
Actualizat: 19 04. 2017, 23:11