Mihai Stoica, dezamăgit după Bayern Munchen – FC Barcelona: „Nu se înscrie cu șanse reale la câștigarea trofeului!”

Mihai Stoica la conferinta de presa organizata cu ocazia semnarii parteneriatului FCSB-Betano, desfasurata la Baza de antrenament FCSB din Berceni, vineri 8 iulie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Mihai Stoica, managerul general al clubului FCSB, a analizat meciul dintre Bayern Munchen și FC Barcelona din Liga Campionilor.

Bayern Munchen și FC Barcelona s-au întâlnit marți seară, în cadrul etapei a doua din grupele Ligii Campionilor, pe Allianz Arena.

Nemții s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Lucas Hernandez, în minutul 50, respectiv Leroy Sane, în minutul 54.

Mihai Stoica, dezamăgit după Bayern Munchen – FC Barcelona

Deși nemții și-au adjudecat cele trei puncte în Grupa C, Mihai Stoica este de părere că Bayern Munchen nu are șanse la câștigarea trofeului Ligii Campionilor. Managerul roș-albaștrilor vede un mare minus și în faptul că Robert Lewandowski a părăsit-o pe Bayern Munchen în această vară.

„Bayern nu îmi place. Îl aveau pe Robert Lewandowski anul trecut, acum nu îl mai au nici pe el. Nu pare să se înscrie cu şanse reale la câştigarea trofeului”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

După cele două meciuri disputate până acum în grupele Ligii Campionilor, Bayern este lider în Grupa C, cu șase puncte, iar Barcelona ocupă locul secund, cu trei puncte, la egalitate cu Inter, a treia clasată. Codașa grupei este Viktoria Plzen, fără niciun punct.

Pentru Barcelona urmează două meciuri în campionatul Spaniei, cu Elche, acasă, și cu Mallorca, în deplasare, iar apoi pe 4 octombrie o va întâlni pe Inter, la Milano.

De cealaltă parte, pentru Bayern Munchen urmează meciurile cu Augsburg, respectiv Bayer Leverkusen, în Bundesliga, iar la începutul lunii octombrie o întâlnește pe Viktora Plzen, pe teren propriu, în runda a treia grupelor Ligii Campionilor.

Publicat: 14 09. 2022, 21:47