Messi, gol senzațional cu PSG și penalty ratat! Lovitura extraterestră care l-a uluit pe Ronald Koeman. Cum a reacționat antrenorul Barcelonei | FOTO & VIDEO

Leo Messi a reușit un gol senzațional în deplasarea de la Paris, cu PSG, din returul optimilor Ligii Campionilor. Starul Barcelonei l-a lăsat fără replică pe Keylor Navas, cu un șut de la mare distanță. Același Messi a ratat un penalty în finalul primei reprize.

Barcelona a început nesperat de bine în returul cu PSG. Catalanii visau la o nouă minune, după ce în tur au fost umiliți de Mbappe și compania. 1-4 s-a terminat pe Nou Camp.

În ciuda startului fulminant al Barcelonei, francezii au deschis scorul prin Mbappe, care a marcat din lovitură de la 11 metri (Min. 31- VIDEO AICI)

Imediat după, în rol a intrat Messi! Starul catalanilor a marcat cu un șut fabulos de la mare distanță, care l-a lăsat simplus spectator pe Keylor Navas. (Min. 37- VIDEO AICI).

Messi s-a dovedit până la urmă înger și demon pentru spanioli. Argentinianul a ratat un penalty în prelungirile primei reprize, iar Barcelona are nevoie de patru goluri în repriza secundă pentru a rămâne în viață.

Reușita lui Messi l-a surprins până și pe Ronald Koeman, căruia parcă nu i-a venit să creadă ce a reușit jucătorul său.

Prin golul marcat la Paris, Messi ajunge la cota 5 în clasamentul golgheterilor din acest sezon de Liga Campionilor.

Messi devine astfel al doilea jucător al lumii care ajunge la cota 120 de goluri reușite în Liga Campionilor. Lider este Cristiano Ronaldo, cu 134.

PSG – BARCELONA! ECHIPELE DE START

PSG: Navas – Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Gueye, Paredes – Di Maria, Verratti, Mbappe – Icardi
Rezerve: Rico – Rafinha, Bakker, Dagba, Diallo, Di Maria, Herrera, Kehrer, Michut, Pembele, Danilor, Sarabia
Antrenor: Mauricio Pochettino

Barcelona: Ter Stegen – Dest, Mingueza, Lenglet, Umtiti, Alba – De Jong, Busquets, Pedri – Messi, Griezmann, Dembele
Rezerve: Pena, Neto – Braithwaite, De la Fuente, Fernandes, Firpo, Moriba, Pjanic, Puig, Trincao, Umtiti
Antrenor: Ronald Koeman

Publicat: 10 03. 2021, 23:01
Actualizat: 10 03. 2021, 23:11