Momentul care l-a scos din minți pe Gheorghe Hagi! Gol uluitor încasat de către Marian Aioani în returul dintre Sheriff Tiraspol și Farul Constanța | VIDEO

Mihai Popescu,Didier Bueno, Munashe Garananga,Marian Mihai Aioani si Andrei Viorel Artean in meciul de fotbal dintre FC Sferiff Tiraspol si FCV Farul Constanta, din cadrul Preliminariilor Ligii Campionilor, desfasurat pe Stadionul Sheriff din Tiraspol, marti 18 iulie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Sheriff a deschis scorul la Tiraspol în returul cu Farul Constanța și a dus meciul în prelungiri, după ce campioana României s-a impus în tur.

Partida dintre Sheriff Tiraspol și Farul Constanța s-a disputat marți seară, în cadrul manșei a doua a primului tur preliminar din Liga Campionilor, la Tiraspol, iar moldovenii s-au impus cu scorul de 3-0, după ce în tur trupa lui Gheorghe Hagi a învins la limită, scor 1-0.

În primul minut al prelungirilor primei reprize, marocanul Amine Talal (27 de ani) a trecut de Marian Aioani, portarul în vârstă de 23 de ani de la Farul Constanța, și a marcat în poarta goală. Mijlocașul a adus astfel speranța în tabăra moldovenilor.

Jucătorii din apărarea lui Gheorghe Hagi, Dragoș Nedelcu, David Kiki, Andrei Artean și Andrei Borza, au fost spectatori la faza golului.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Sheriff Tiraspol în returul cu Farul Constanța!

Acest gol a dus-o pe Sheriff Tiraspol în prelungiri, scorul fiind 1-1 la general, după ce în tur Farul Constanța și-a adjudecat partida prin golul marcat de către David Kiki (29 de ani), în minutul 56 al întâlnirii de la Ovidiu.

Publicat: 18 07. 2023, 21:52
Actualizat: 18 07. 2023, 22:44