Marcelo și una din cele mai PENIBILE simulări din istoria Champions League! Cum a „scos” un galben pentru adversar, deși l-a lovit de două ori

Performanță „de Oscar” a fundașului brazilial Marcelo în timpul partidei VfL Wolfsburg – Real Madrid, scor 2-0, din sferturile Ligii Campionilor la fotbal. Nu e vorba de un meci mare făcut de jucătorul „galacticilor”, ci chiar de veritabile calități actoricești ale brazilianului, care a obținut un cartonaș galben pentru marcatorul golului secund al partidei, Maximilian Arnold, în minutul 69.

Marcelo și-a lovit adversarul cu călcâiul, a încercat să o facă și cu capul, după care s-a prăbușit ca și cum el ar fi fost victima în acea fază. Arbitrul partidei,  italianul Gianluca Rocchi, s-a lăsat păcălit și l-a avertizat pe Arnold. Și Bale a văzut galben în aceeași fază, după ce l-a împins pe jucătorul lui Wolfsburg, în încercarea de a-l „apăra” pe Marcelo.

În timp ce aleargă după balon, Marcelo își aruncă piciorul drept în spate și îl lovește pe Arnold cu călcâiul

Marcelo se aplecă să ridice balonul și în timp ce se ridică îl lovește cu capul în piept pe Arnold

Marcelo se aruncă la pământ, ca și cum ar fi fost lovit și adversarul vede cartonașul galben

Publicat: 07 04. 2016, 10:21
Actualizat: 07 04. 2016, 10:22