Galatasaray – Real Madrid 1-0. Ocazii uriașe pentru Florin Andone! Românul a făcut o criză de nervi după două ratări imense

Galatasaray – Real Madrid 0-1 (Kroos 18)

• Galatasaray: Muslera – Mariano, Luyindama, Marcao, Nagatomo – Donk (Feghouli 46), N’Zonzi, Seri (E. Mor 77) – Belhanda (Bayram 66), F. Andone, R. Babel
  • Rezerve: Kocuk – Bayram, Buyuk, Feghouli, Inan, E. Mor, Ozbayrakli
  • Antrenor: Fatih Terim
  • Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, F. Valverde (J. Rodriguez 79) – Rodrygo (Jovic 82), Benzema, Hazard (Vinicius 79)
  • Rezerve: Areola – Isco, Jovic, Mendy, Militao, Vinicus, J. Rodriguez
  • Antrenor: Zinedine Zidane

Minutul 90+4: Fluier final.

Minutul 63: Bară! Karim Benzema putea marca pentru 2-0, dar a zguduit transversala dintr-o poziție ideală.

Minutul 46: S-a reluat partida.

Minutul 45+2: Pauză la Istanbul. Gazdele s-au duelat de la egal la egal cu trupa lui Zidane. Andone putea face diferența, dar a ratat două ocazii uriașe. Kroos nu a iertat când a avut ocazia de a marca.

Minutul 18: GOL Real Madrid! Kroos a deschis scorul după o cursă a lui Hazard, care i-a scos la 16 metri. Neamțul a catapultat mingea în vinclu pentru 1-0.

Minutul 11: O nouă șansă pentru Andone! Atacantul a ajuns din nou față în față cu portarul Courtois, după ce turcii au executat rapid o lovitură liberă din lateral. Andone a reluat mai bine acum, mingea se îndrepta spre plasa laterală, dar Courtois a respins cu vârful degetelor. Rămâne 0-0. Andone a avut o criză de nervi după ce a realizat ce șanse a ratat.

Minutul 10: Ocazie uriașă pentru Florin Andone! Belhanda i-a pasat superb românului, care a scăpat singur cu portarul Courtois. Andone a șutat violent, la colțul lung, dar execuția era previzibilă și astfel belgianul a respins în lateral.

Minutul 1: A început partida dintre Galatasaray și Real Madrid.

Meciul dintre Galatasaray și Real Madrid este transmis în direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Plus. Puteți urmări desfășurarea partidei și pe www.prosport.ro, la finalul acestui articol.

Publicat: 22 10. 2019, 23:42
Actualizat: 22 10. 2019, 23:57