Kylian Mbappe și-a ieșit din minți după ce PSG s-a încurcat din nou cu Newcastle în Champions League! Starul francez s-a certat singur în fața reporterilor: „Dezamăgire! E frustrant, toți au văzut asta!”

Vezi galeria foto - 6 poze

Marți seară, 28 noiembrie, Kylian Mbappe (24 de ani) și-a ieșit din minți după ce PSG s-a încurcat din nou cu Newcastle în Champions League și a obținut doar o remiză pe Parc des Princes, scor 1-1.

Duelul s-a disputat în runda cu numărul 5 a Grupei F, iar din cauza rezultatului înregistrat, PSG va tremura pentru obținerea calificării în fazele eliminatorii până în ultima clipă.

Kylian Mbappe, așa cum rar poate fi văzut! Și-a ieșit din minți după ce PSG s-a încurcat din nou cu Newcastle în Champions League și s-a certat singur în fața reporterilor

Pe 4 octombrie, PSG a pierdut umilitor în fața celor de la Newcastle, scor 1-4 în runda a doua din grupele Champions League. Marți, 28 noiembrie, parizienii își puteau lua revanșa în fața „coțofenelor”, deoarece Newcastle s-a deplasat pe Parc des Princes pentru partida retur, cea din etapa a 5-a a grupelor.

Însă, PSG a fost luată prin surprindere. Gruparea engleză a deschis scorul în minutul 24, prin atacantul Alexander Isak, după care a încercat să conserve avantajul fragil de pe tabelă. Iar elevii lui Eddie Howe s-au descurcat de minune, fiind foarte aproape să plece de la Paris cu toate cele trei puncte și cu o șansă uriașă în lupta pentru calificarea în fazele eliminatorii.

Însă, în minutul 90+7, cu doar câteva clipe înainte de fluierul final, arbitrul a dictat o lovitură de la 11 metri pentru PSG, după consultarea sistemului VAR.

Un minut mai târziu, Kylian Mbappe a transformat cu succes penalty-ul și a salvat un punct uriaș pentru echipa sa.

În ciuda egalului chinuit pe care l-a obținut, Kylian Mbappe și-a ieșit din minți la interviul de după meci și s-a certat singur pentru ratările din timpul meciului:

„Este o dezamăgire. Într-un meci de Liga Campionilor nu poți avea atâtea ocazii și să nu reușești să marchezi. Noi, jucătorii, trebuie să muncim. Am avut ocazii mari și trebuia să marchez, asta e clar.

Toți au văzut că am dominat. Depinde de noi ce o să facem în ultimul meci. Este frustrant pentru că i-am dominat tot meciul, de la început până la sfârșit!”, a răbufnit Kylian Mbappe, potrivit Sports.fr.

Cum arată situația în grupă. Borussia Dortmund a obținut deja calificarea

Din Grupa F, Borussia Dortmund și-a asigurat deja un loc în optimile de finală, după ce tot marți a învins-o pe AC Milan în deplasare cu scorul de 3-1.

În ultima etapă, pentru celălalt loc din grupă care duce în fazele eliminatorii se vor lupta trei echipe: PSG, Newcastle și AC Milan.