Juventus – Villarreal 0-3. Spaniolii au dat lovitura la Torino! Chelsea, victorie și în returul cu Lille. Echipele calificate în sferturile Ligii Campionilor

Gerard Moreno of Villarreal celebrates after scoring his sides first goal during the UEFA Champions League Round Of Sixteen Leg Two match between Juventus and Villarreal CF at Juventus Stadium on March 16, 2022 in Turin, Italy. Juventus v Villarreal CF: Round Of Sixteen Leg Two - UEFA Champions League, Turin, Italy - 16 Mar 2022,Image: 671273196, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE, Model Release: no, Credit line: Profimedia

Villarreal și Chelsea sunt ultimele echipe calificate în sferturile Ligii Campionilor! Villarreal a produs surpriza și a bătut-o cu 3-0 pe Juventus, în timp ce Lille a cedat în Franța cu Chelsea: 1-2.

Cu șansa a doua la calificare, Villarreal a jucat excelent în ultimele minute în fața lui Juventus și a marcat de trei ori. Revelația Lille a condus-o cu 1-0 pe Chelsea, însă londonezii, măcinați de multe probleme, au revenit spectaculos, după golurile înscrise de Pulisic și Azpilicueta.

Așadar, știm toate echipele calificate în sferturile Ligii Campionilor. Cele opt formații care se vor lupta pentru un loc în semifinale sunt Villarreal, Chelsea, Bayern, Liverpool, Manchester City, Atletico Madrid, Real Madrid și Benfica. Este pentru prima oară în ultimii 19 ani când două țări au cel puțin trei echipe prezente în penultimul act din UCL.

Juventus – Villarreal 0-3

Min. 90+2: GOOOOL VILLARREAL! Dezastru pentru fosta campioană a Italiei: Danjuma marchează și el din penalty.

Min. 85: GOOOOL VILLARREAL! Pau Torres marchează după un corner.

Min. 77: GOOOOL VILLARREAL! Moreno înscrie cu emoții din penalty.

Min. 21: BARĂ JUVENTUS! De Sciglio centrează pe jos, iar Vlahovic trimite în transversală.

Min. 1: Începe meciul din Italia.

Lille – Chelsea 1-2

Min. 71: GOOOOL CHELSEA! Azpilicueta marchează din fața porții.

Min. 45+3: GOOOOL CHELSEA! Pulisic înscrie cu un șut plasat.

Min. 38: GOOOOL LILLE! Yilmaz înscrie din penalty și devine al treilea cel mai în vârstă marcator din Liga Campionilor, după legendarii Giggs și Maldini.

Min. 1: Începe partida din Franța.

Juventus – Villarreal și Lille – Chelsea, Live Stream Online, de la ora 22:00

Meciurile Juventus – Villarreal și Lille – Chelsea pot fi urmărit și Live Stream Online, pe digisport.ro, de la ora 22:00.

Juventus – Villarrreal | Echipele de start

• Juventus: Szczesny – Danilo, Rugani, De Ligt, De Sciglio – Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot – Morata, Vlahovic
    Antrenor: Massimiliano Allegri
    Villarreal: Rulli – Aurier, Albiol, Pau Torres, Estupinan – Pino, Parejo, Capoue, Trigueros – Danjuma, Lo Celso
    Antrenor: Unai Emery

Lille – Chelsea | Echipele de start

• Lille: Jardim – Celik, Botman, Fonte, Djalo – Xeka, Andre – Yilmaz, Bamba, Gudmundsson – David
  • Chelsea: Mendy – Christensen, T. Silva, Rudiger – Azpilicueta, Kante, Jorginho, Kovacic, Alonso – Havertz, Pulisic
Publicat: 16 03. 2022, 23:44
Actualizat: 17 03. 2022, 00:18