Juventus, îngenuncheată după doar 20 de secunde în repriza secundă! Cristiano Ronaldo, reproșuri la adresa colegilor după golul lui Marega | FOTO & VIDEO

Juventus, ingenuncheata rapid de Porto! Cristiano Ronaldo, reprosuri pentru colegi

Moussa Marega a marcat după doar 20 de secunde al doilea gol al lui Porto în meciul cu Juventus Torino, din optimile Ligii Campionilor. Este primul gol reușit de atacantul portughezilor după o lună de zile. Ronaldo a gesticulat nervos la adresa colegilor.

Juventus Torino a mers pe terenul celor de la Porto, pentru meciul din optimile Ligii Campionilor. Cristiano Ronaldo nu a fost în apele lui la revenirea în Portugalia. FC Porto a deschis rapid scorul, prin reușita iranianului Mehdi Taremi.

Liga Campionilor a revenit cu meciuri spectaculoase și rezultate surpriză. PSG nu a avut milă de Barcelona, chiar pe Nou Camp. Mbappe și compania au câștigat cu 4-1 în fața lui Messi.

Andrea Pirlo nu a reușit să își trezească echipa nici după pauză. Porto a început la fel de tare, iar Moussa Marega a dat lovitura după doar 20 de secunde (VIDEO AICI).

Atacantul nu mai marcase de o lună de zile, de la derby-ul cu Sporting, din Cupa Portugalie. Marega are doar 6 goluri în acest sezon, motiv de frustrare pentru Cristiano Ronaldo, care le-a reproșat colegilor lejeritatea cu care au intrat pe teren și în repriza secundă.

FC Porto – Juventus Torino! ECHIPELE DE START

Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Oliviera, Uribe, Otavio – Marega, Taremi
Rezerve: Costa – Anderson, Baro, Chico Conceicao, Evanilson, Nanu, Grujic, Luis Diaz, Martinez Toni, Ndiaye, Joao Mario, Sarr
Antrenor: Sergio Conceicao

Juventus: Szczesny – Danilo, Chiellini, De Ligt, Alex Sandro – Chiesa, Bentancur, Rabiot, McKennie – Ronaldo, Kulusevski
Rezerve: Buffon, Pinsoglio – Bernardeschi, Bonucci, Demiral, Di Pardo, Dybala, Fagioli, Frabotta, Morata, Ramsey
Antrenor: Andrea Pirlo

Publicat: 17 02. 2021, 23:28
Actualizat: 17 02. 2021, 23:33