Jurgen Klopp, mulțumit de rezultatul cu Malaga:** ” În retur știm ce avem de făcut și vrem să câștigăm!”

Antrenorul echipei Borussia Dortmund, Jurgen Klopp, a declarat, miercuri seară, după remiza din meciul cu Malaga, scor 0-0, că formația sa a avut ocaziile mai mari, dar a precizat că rezultatul este acceptabil, informează site-ul oficial al UEFA.

„Nu am fructificat ocaziile pe care ni le-am creat și de aceea nu am câștigat. În finalul meciului ne-am pierdut din determinare și Malaga a crescut în joc. Am făcut o partidă bună în fața unui adversar dificil. Am avut ocaziile mai mari, dar 0-0 este un rezultat acceptabil. În pauză le-am spus băieților că au jucat foarte bine, dar trebuie să crească la finalizare. Putem fi mai buni decât atât. Malaga a jucat exact cum ne așteptam și consider că noi am fost cei care am condus jocul. Chiar dacă am fi marcat un gol, nu cred că se schimba nimic pentru adversarii noștri. În retur știm ce avem de făcut și vrem să câștigăm. Am reușit să evităm accidentările și suspendările și abia așteptăm returul”, a spus Klopp.

Echipa spaniolă Malaga a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 0-0, cu formația germană Borussia Dortmund, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Sursa: Mediafax

Publicat: 04 04. 2013, 11:25
Actualizat: 04 04. 2013, 11:26