În ultimele minute ale dezastrului cu Atletico, gândurile fanilor zburau către Petrescu: „E timpul să-l punem antrenor.” Reacția incredibilă a suporterilor

Chelsea s-a oprit în semifinalele Ligii Campionilor după ce a pierdut pe teren propriu returul cu Atletico Madrid. Spaniolii s-au impus cu 3-1 pe Stamford Brigde, chiar dacă „albaștrii” au fost cei care au deschis scorul. Lovitura de grație a fost dată de Arda Turan care a închis tabela prin golul său din minutul 72. Elevii lui Mourinho au asediat poarta lui Courtois în ultimul sfert de oră, dar nu au reușit nici măcar să reducă din proporțiile dezastrului.

Deși erau conștienți că parcursul echipei lor în Champions League s-a încheiat după reușita lui Turan, fanii lui Chelsea și-au susținut necontenit echipa în minutele de final, nu și pe Jose Mourinho însă. În ultimele secvențe ale partidei cu Atletico, gândurile suporterilor londonezi s-au îndreptat către Dan Petrescu.

„E timpul să riscăm cu Frank Leboeuf sau Dan Petrescu ca antrenori„, sau „Mi-ar fi plăcut s-o văd pe Chelsea calificându-se prin șut de excepție al lui Dan Petrescu în ultimul minut” sunt doar câteva dintre reacțiile postate pe Twitter de suporterii lui Chelsea.

Mou, ha llegado el momento de arriesgar y poner a Frank Leboeuf y Dan Petrescu.

Would love to see Chelsea go through with a last minute Dan Petrescuvolley!