Imagini greu de privit! VIDEO | Ce a făcut Lorius Karius la finalul meciului în care a „îngropat” șansele lui Liverpool

La doar 24 de ani, Loris Karius, portarul neamț al lui Liverpool, a trăit, la Kiev, cea mai neagră seară a carierei de fotbalist. Ales de Klopp în fața belgianului Simon Mignolet, goalkeeper-ul adus de la Mainz a făcut două gafe înfiorătoare, iar la finalul meciului și-a cerut scuze, cu lacrimi în ochi.

În minutul 51, la scorul de 0-0, Karius s-a grăbit inutil să repună rapid o minge pe care abia o reținuse, a trimis-o direct în piciorul lui Benzema, iar francezul a deschis scorul norocos, deblocând astfel o finală foarte echilibrată. Pe final, în minutul 84, la 2-1 pentru Real, Karius a greșit din nou flagrant, a scăpat în poartă un șut de la distanță al lui Bale și a îngropat definitiv șansele și așa mici ale echipei sale.

Imediat după finalul celor 90 de minute, conștient că gafele sale nu pot fi trecute cu vederea, Karius a izbucnit în plâns și a fost cu greu consolat atât de coechipieri, cât și de adversari. S-a dus spre peluza fanilor lui Liverpool și, cu lacrimi în ochi, le-a cerut scuze pentru prestația dezastruoasă de la Kiev, la revenirea echipei într-o finală de Ligă după 11 ani de așteptare.

Iar unii dintre fani au înțeles momentul greu prin care trece neamțul și l-au aplaudat, încercând să-l facă să uite cele două faze pe care, cu siguranță, nu și le va putea scoate din minte până la finalul carierei.

Publicat: 27 05. 2018, 00:11
Actualizat: 27 05. 2018, 00:12