Imaginea serii în Liga Campionilor. Ce s-a întâmplat imediat după golul lui Hazard: nimeni nu i-a înțeles reacția

PSG s-a impus cu 3-1 în meciul cu Chelsea, în prima manșă a sferturilor de finală din UEFA Champions League, însă calificarea se va decide pe Stamford Bridge.

Golul reușit de Hazard din penalty în minutul 27 le oferă englezilor șanse reale de a întoarce soarta calificării pe teren propriu, Chelsea având nevoie de doar două goluri pentru a merge mai departe.

Au existat însă și suporteri care nu s-au bucurat la golul înscris de trupa lui Mourinho pe Parc des Princes.

Paris Saint-Germain a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), pe Chelsea Londra, într-un meci contând pentru prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Pentru PSG au marcat Lavezzi ‘4, David Luiz ’61 (autogol) și Pastore ’90+3, iar pentru Chelsea a înscris Hazard ’27 (penalty).