Ianis Hagi a trăit pe teren dezastrul cu Napoli. Cu fotbalistul român în teren, Genk a fost aproape de gol

Ianis Hagi nu a prins niciun minut în ultimele două partide la Genk, în campionat. Antrenorul l-a aruncat în luptă în duelul cu Napoli din Champions League.

Ianis Hagi a jucat 90 de minute în meciul tur cu Napoli, terminat 0-0. În retur, antrenorul l-a ținut pe bancă și i-a oferit fotbalistului român doar 20 de minute.

Hagi a intrat pe teren când Genk era deja KO, iar Napoli conducea cu 3-0, după cele trei goluri marcate până la pauză. Românul s-a zbătut destul de mult și după câteva driblinguri a reușit să creeze o fază periculoasă de poartă, dar Genk nu a înscris. Napoli a câștigat cu 4-0.  Echipa belgiană a obținut doar un punct în șase meciuri și a terminat pe ultimul loc grupa din Champions League.

Pe rețele de socializare, fanii s-au întrebat de ce românul este titular. Și au cerut să-l vadă mai mult în teren pe fotbalistul pe care clubul a plătit patru milioane de euro. Hagi a fost  titular o singură dată în ultimele 15 partide.

Publicat: 10 12. 2019, 22:02
Actualizat: 10 12. 2019, 22:03