Hațegan a pornit un scandal monstru la ȚSKA Moscova – Real Madrid. Românul l-a eliminat gratuit pe legendarul Akinfeev

Ovidiu Hațegan i-a scos din minți pe ruși în finalul partidei cu Real Madrid. Centralul român i-a acordat două cartonașe galbene pentru proteste veteranului Igor Akinfeev, spre uimirea gazdelor.

De la margine s-au arătat patru minute suplimentare, dar Hațegan a decis să nu fluiere în minutul 90+4, pentru că Real se afla în atac. Madrilenii au finalizat acțiunea în minutul 90+5, iar Akinfeev i-a reproșat acest lucru centralului român. Hațegan i-a acordat cartonașul galben, Akinfeev i-a mai spus ceva, iar Hațegan i-a acordat și al doilea cartonaș galben, într-un interval de maxim cinci secunde.

Akinfeev a părăsit cu greu terenul, iar în teren a fost trimis portarul de rezervă, Kyrnats, pentru că ȚSKA mai avea o schimbare la dispoziție. Partida s-a prelungit până în minutul 90+8, dar Hațegan a fluierat finalul în cele din urmă, iar rușii s-au impus cu 1-0. Vlasic a marcat golul victoriei în minutul 2, după o eroare a lui Toni Kroos.