Harry Kane e monstruos! Performanța incredibilă la care a ajuns atacantul lui Tottenham, după ce a marcat cu Juventus

Atacantul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane, a devenit, marți, primul jucător care înscrie de nouă ori în primele nouă meciuri jucate în Liga Campionilor, după ce a marcat un gol în meciul cu Juventus Torino.

Internaționalul englez a înscris în minutul 35 al întâlnirii de pe Allianz Stadium, scor 2-1 pentru gazde la pauză, după ce Gonzalo Higuain reușise să marcheze de două ori în startul jocului.

A fost al șaptelea gol reușit de Kane în această ediție a competiției, la al șaselea meci jucat. Harry Kane mai avea două goluri înscrise în Liga Campionilor, în cele trei apariții din sezonul trecut.

Conform site-ului uefa.com, în primele sale nouă partide jucate în Liga Campionilor, golgheterul all-time al competiției, Cristiano Ronaldo (114 goluri/146 de meciuri), nu a reușit să marcheze niciun gol, în timp ce Lionel Messi (97 de goluri/121 de meciuri) a punctat doar de două ori.

În vârstă de 24 de ani, Harry Kane a înscris 33 de goluri, în 34 de meciuri jucate în acest sezon, fiind cel mai bun marcator din primele cinci campionate ale Europei.

Publicat: 13 02. 2018, 22:56
Actualizat: 13 02. 2018, 22:57