Hamroun, optimist în privința returului: „Nu e imposibil să marcăm la Belgrad. Partizan nu e Barcelona”

Unul dintre cei mai buni jucători ai Stelei din partida cu Partizan, Jugurtha Hamroun, s-a arătat extrem de optimist în privința șanselor de calificare în play-off-ul Ligii Campionilor după remiza, scor 1-1, obținută în fața sârbilor.

„A fost un joc greu. Mai avem 90 de minute la Belgrad. Ne menținem încrederea la nivel ridicat. Trebuie să marcăm acolo, nu e imposibil, și vom trece mai departe. Partizan nu e Barcelona. Nu ne e teamă de atmosfera de acolo, am văzut stadioane pline. Avem toate șansele din lume să ne calificăm”, a spus Jugurtha Hamroun.

Steaua a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formația sârbă Partizan Belgrad, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Partizan a deschis scorul prin Vulicevici, în minutul 62, Steaua reușind egalarea prin Varela, în minutul 81.

Întâlnirea s-a jucat fără spectatori, după ce Comisia de Disciplină a UEFA a sancționat FC Steaua cu două meciuri disputate pe teren propriu cu porțile închise, pentru incidentele din timpul partidei cu Dinamo Kiev, contând pentru grupele Ligii Europa din sezonul 2014-2015.

La partida de pe Arena Națională a fost prezent și fostul fundaș sârb al Stelei, Novak Martinovic, precum și secunzii lui Anghel Iordănescu la naționala României, Ionuț Badea și Daniel Isăilă. Meciul retur se va disputa la Belgrad, la 5 august, de la ora 21.30.

Publicat: 30 07. 2015, 08:39
Actualizat: 30 07. 2015, 08:46