Georgievski, catastrofal și cu Chelsea! Schurrle a făcut instrucție cu stelistul. Schimbă Reghe banda dreaptă?

Veșnica problemă a fundașului dreapta a revenit la Steaua în timpul primei reprize a meciului cu Chelsea. Londonezii au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, după ce Ramires a deschis scorul, iar stelistul Daniel Georgievski a trimis în plasa propriei porți după o fază a lui Eto’o.

Macedoneanul s-a făcut însă vinovat de mai multe faze periculoase ale echipei lui Mourinho. Pe partea „Cangurului” Georgievski, neamțul Schurrle a făcut instrucție, iar banda stângă a ofensivei lui Chelsea s-a înroșit de la intensitatea atacurilor purtate de fotbalistul venit de la Leverkusen.

Fundașul dreapta al Stelei a fost depășit în mai multe rânduri, iar totul a culminat cu autogolul din minutul 44. După această nouă prestație sub așteptări a lui Georgievski se pune din nou problema schimbării omului de pe banda dreaptă a apărării campioanei. Cornel Râpă și Gabi Matei, celelalte două soluții pentru acest post, au jucat pentru a doua, respectiv prima oară în acest sezon cu Avântul Bârsana (4-0), în Cupa României, și par a fi apți pentru a reintra în primul 11 al Stelei. Foarte probabil, Laurențiu Reghecampf va alege să îi dea o lecție macedoneanului Georgievski și îl va lăsa pe acesta pe bancă în meciul cu Vaslui, din etapa viitoare, iar unul dintre cei doi contracandidați pe post amintiți mai sus îi va lua locul în deplasarea din Moldova.

De altfel, Georgievski nu a terminat meciul cu Chelsea pe teren, ci a fost înlocuit după 71 de minute cu Varela, fundaș central de meserie.