Frei: „Steaua a meritat egalul” Elvețienii s-au temut de ce e mai rău în ultimele minute: „Au pus multă presiune” Promisunea făcută pentru retur

Mijlocașul Fabian Frei a declarat, marți seară, că Steaua a meritat să egaleze în meciul cu formația sa, FC Basel, scor 1-1, în grupa E a Ligii Campionilor, deoarece a pus multă presiune în ultimele minute ale jocului.

Cred că Steaua a meritat egalul. Au pus multă presiune în ultimele minute, noi nu am jucat așa de bine, am făcut prea multe greșeli. Am făcut un meci bun, dar nu știu ce s-a întâmplat în ultimele 20 de minute. Căpitanul echipei, numărul 55 (n.r. – Bourceanu), a fost foarte bun, a dat multe pase, iar la final am făcut schimb de tricouri. A fost foarte prietenos. Avem posibilitatea să trecem mai departe, dar dacă nu vom câștiga acasă, vom lupta pentru locul trei. Dar, ne vom asigura ca Steaua să nu câștige„, a spus Frei.

Campioana României, Steaua București, a obținut primul punct în grupa E a Ligii Campionilor, după ce a încheiat la egalitate, marți, pe Arena Națională, scor 1-1 (0-0), meciul susținut în fața echipei elvețiene FC Basel, în etapa a treia. Golurile au fost marcate de Diaz ’48 pentru Basel și Tatu ’88 pentru Steaua.

Publicat: 23 10. 2013, 15:41
Actualizat: 23 10. 2013, 15:49