FOTO | Imaginea serii în Europa. Guardiola, cu pantalonii rupți spre semifinale. Costumul lui Pep a cedat

Pep Guardiola a fost surprins într-o situație jenantă în timpul partidei cu FC Porto. În minutul 64 al partidei, camerele au surprins faptul că antrenorul nemților are pantalonii rupți.

Probabil că presiunea și tensiunea partidei și-au spus cuvântul, iar Guardiola care s-a agitat încă de la startul partidei și-a rupt pantalonii în în partea stângă a buzunarului.

Guardiola nu și-a putut stăpânii reacțiile nici măcar în momentul în cae echipa sa conducea cu 5-0, catalanul dându-le în continuare indicații prețioase jucătorilor săi.

La pauză, Bayern conducea pe FC Porto cu scorul de 5-0, grație golurilor marcate de Alcantara, Boateng, Lewandowski de două ori și Thomas Muller.

Publicat: 21 04. 2015, 23:17
Actualizat: 22 04. 2015, 13:05