FOTO | Arbitrii i-au refuzat Barcelonei o lovitură de la 11 metri. Lichtsteiner a pus mâna pe minge, dar jocul n-a fost oprit

Catalanii au avut în prima repriză o lovitură de la 11 metri neacordată. Lichtsteiner a atins mingea cu mâna, dar centralul partidei a lăsat jocul să continue.

Juventus a fost condusă cu 1-0 la pauză, dar lucrurile puteau sta și mai rău pentru echipa lui Allegri. Pe lângă golul marcat de Rakitic în minutul 4, catalanii au mai ratat câteva ocazii uriașe. În plus, au avut o lovitură de la 11 metri neacordată.

În minutul 12, la un atac al Barcelonei, Neymar a vrut să centreze de pe partea stângă. Mingea a fost oprită cu mâna de Lichtsteiner, dar arbitrul Cuneyt Cakîr a lăsat jocul să continue, spre nemulțumirea jucătorilor Barcelonei.

Publicat: 06 06. 2015, 22:58
Actualizat: 06 06. 2015, 22:59