Ferguson a deschis Cutia Pandorei!** Prima consecință a faptului că Rooney a fost lăsat pe bancă în returul cu Real

Real Madrid, din optimile Ligii Campionilor, iar decizia sa i-a surprins pe mulți. Atacantul a fost introdus în minutul 73 în locul lui Cleverley, însă nu a mai putut aduce nimic nou în jocul lui Manchester United, calificarea în sferturi fiind adjudecată de spanioli, cu scorul de 3-2 la general.

Mutarea lui Ferguson nu a fost însă remarcată doar în Insulă, ci și peste Canalul Mânecii, acolo unde șeicii lui PSG pândesc orice ocazie pentru a atrage pe Stade de Princes super fotbaliști. The Sun scrie că parizienii vor să profite de o posibilă neînțelegere între Rooney și Ferguson pentru a-i înainta fotbalistului o ofertă la finalul acestui sezon.

Legat de Manchester United până în 2015, Rooney este cotat în acest moment la 65 de milioane de euro de site-ul specializat în materie de transferuri, transfermarkt.de.