Ferencvaros, un nou meci nebun! Ungurii au condus cu 2-0 la Molde, dar meciul s-a terminat cu 6 goluri: „E frustrant!” | VIDEO

Molde-Ferencvaros 3-3! Ungurii, favoriţi la calificatea în grupele Ligii Campionilor

Ferencvaros a reuşit un nou meci nebun în preliminariile Ligii Campionilor. Ungurii au condus cu 2-0 în Norvegia, dar turul play-off-ului s-a terminat la egalitate, 3-3.

După ce a trecut de Celtic şi de croaţii de la Dinamo Zagreb, Ferencvaros este aproape să facă o nouă victimă. Echipa condusă de ucraineanul Rebrov a condus cu 2-0 în Norvegia şi a egalat la 3 în minutul 87.

Molde – Ferencvaros 3-3! Ungurii au condus cu 2-0

Franck Boli a mişcat tabela după doar 7 minute, iar Uzuni a dublat diferenţa după 52 de minute de joc.

A fost momentul în care gazdele s-au trezit la joc. Leke James a dat semnalul revenirii în minutul 55, iar Martin Ellingsen a dreuşit dubla în minutele 65 şi 83.

Partida nu putea avea decât un final dramatic. Norvegienii nu au primit un penalty evident, dar s-au văzut egalaţi de la 11 metri după un penalty controversat.

„Frustrant”, au scris cei de la NordiskFootball. Molde – Ferencvaros s-a terminat 3-3 (VIDEO AICI), iar nordicii pleacă acum cu a doua şansă la calificarea în grupe, pentru returul din Ungaria.

Mircea Lucescu, primul pas către grupele Ligii Campionilor!

Dinamo Kiev, echipa antrenată de către Mircea Lucescu (75 de ani), a câștigat meciul tur cu Gent, scor 2-1, în play-off-ul Ligii Campionilor.

Partida a fost condusă la centru de către arbitrul român Ovidiu Hațegan, asistat la cele două tușe de către Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe. Arbitrul de rezervă a fost Sebastian Colțescu. În camera VAR au fost italienii Massimiliano Irrati (arbitru VAR) și Ciro Carbone (asistent VAR).

Publicat: 24 09. 2020, 00:22
Actualizat: 24 09. 2020, 00:35