Erling Haaland s-a făcut de râs în fieful fostei rivale Bayern Munchen, în meciul de Liga Campionilor! Execuția execrabilă a fotbalistului de la Manchester City i-a făcut pe nemți să sară în aer de bucurie

Erling Haaland (22 de ani) a fost „omul negru” al lui Manchester City în prima repriză a meciului cu Bayern Munchen, din Liga Campionilor.

Bayern Munchen a primit vizita lui Manchester City în manșa a doua a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Speranțele nemților au fost doar teoretice încă dinaintea fluierului de start, după ce echipa din Anglia s-a impus, în tur, de o manieră categorică, 3-0. Atunci, Erling Haaland a închis tabela cu un sfert de oră înainte de final.

La meciul din Germania, însă, norvegianul nu a mai fost golgheterul cu care s-au obișnuit fanii „cetățenilor”. În minutul 37, atacantul în vârstă de 22 de ani a executat execrabil un penalty și le-a menținut vii speranțele celor de la Bayern Munchen.

Erling Haaland, momente de coșmar în fieful fostei rivale Bayern Munchen, în Liga Campionilor! Execuția execrabilă a fotbalistului de la Manchester City i-a făcut pe nemți să sară în aer de bucurie

Erling Haaland a început prost meciul jucat de Manchester City pe bterenul lui Bayern Munchen, în manșa retur a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Fotbalistul care s-a transferat în Anglia de la marea rivală a bavarezilor, Borussia Dortmund, s-a lăsat copleșit de emoții, iar acest lucru s-a făcut văzut în minutul 37.

Manchester City a obținut o lovitură de la 11 metri, iar Bayern Munchen părea ca și eliminată din cursa către marele trofeu, după ce echipa „cetățenilor” s-a impus pe teren propriu cu 3-0. Speranțele fanilor germani nu au fost, însă, spulberate de cel care doboară recorduri pe bandă rulantă și este deja văzut ca un fenomen în lumea fotbalului.

Erling Haaland și-a așezat balonul pe punctul cu var, și-a luat elan și a trimis cu putere spre poarta apărată de Yann Sommer.

Balonul, însă, a trecut peste bara porții lui Bayern Munchen, moment în care suporterii germani aflați pe stadion au sărbătorit ca și cum favoriții lor ar fi reușit să înscrie.

Publicat: 19 04. 2023, 23:03