Edi Iordănescu a comentat eșecul rușinos al Barcelonei în fața lui Bayern. „Imposibil de înțeles!” Ce a observat la nemți

Edi Iordănescu, fostul antrenor al lui Gaz Metan Mediaș, a comentat eșecul rușinos al Barcelonei în fața lui Bayern Munchen, scor 2-8, în UEFA  Champions League, iar tehnicianul român a explicat cum au reușit nemții să îi umilească pe catalani.

Barcelona a fost învinsă de Bayern, scor 2-8, în sferturile de finală ale UEFA Champions League, lucru care l-a surprins pe Edi Iordănescu. Antrenorul român susține că nu este fanul echipei din Primera Division, dar nu se aștepta să vadă că gruparea catalană va încasa 8 goluri într-un singur meci.

Edi Iordănescu a comentat eșecul rușinos al Barcelonei în fața lui Bayern

Edi Iordănescu a rămas surprins de evoluția nemților de la Bayern Munchen, despre care susține că nu s-ar fi așteptat ca aceștia să facă pressin de la începutul meciului până la final. Totodată, fiul lui Anghel Iordănescu este de părere că gruparea din Bundesliga ar fi dat și 15 goluri dacă avea ocazia.

„Bayern – Barca 8-2 !! Am văzut multe în fotbal, dar așa ceva nu văzusem până acum și nici nu credeam că o să văd!! Pe lângă proporțiile scorului, nu am mai văzut o echipă în sferturile UCL, care să facă un pressing total din minutul 1 până în minutul 94 și care să atace continuu fără să conserve deloc rezultatul, indiferent de evoluția lui!!

Dacă puteau marca 15, atâta marcau!! Mereu am simpatizat Barca , mărturisesc că nu sunt fan, dar imposibil de înțeles prestația lor, lipsa de reacție și orgoliu!!”, este mesajul postat de Edi Iordănescu pe contul său de Faceook.

Barcelona – Bayern Munchen s-a terminat 2-8. Muller a deschis scorul în minutul 4, iar David Alaba a înscris în proprie poartă în minutul 7. Nemții au mai marcat de alte trei ori în prima repriză (Perisic 22, Gnabry 27 și Muller 31). Suarez a reușit să reducă din diferență în minutul 57, dar nemții nu s-au încurcat și au mai înscris de  patru ori prin Kimmich (min. 63), Lewandowski (82) și Coutinho (min. 85 și 89).

Publicat: 15 08. 2020, 08:27
Actualizat: 15 08. 2020, 08:32