Dialog inedit între Cristiano Ronaldo și arbitrul Bjorn Kuipers: „Știu că ai atins mingea, dar…”

Cristiano Ronaldo a avut un dialog inediat cu arbitrul Bjorn Kuipers, la pauză meciului cu Atletico Madrid. Starul gazdelor i-a reproșat centralului golul anulat din minutul 4. Olandezul i-a explicat apoi de ce a anulat reușita, iar CR7 a ținut să-i dea dreptate.

La pauză, Juventus a condus cu 1-0. Lucrurile putea sta chiar mai bine, dacă Bjorn Kuipers valida reușita din minutul 4. Ronaldo l-a faultat însă pe Oblak la faza respectivă, iar de acolo s-a născut golul. Brigada olandeză a anulat reușita și a dictat fault în atac.

Pe tunelul care duce spre vestiare, Cristiano Ronaldo și Bjorn Kuipers au avut un dialog inedit.

Cristiano Ronaldo: „Să șțiți că am atins mingea!”
Bjorn Kuipers: „Cristiano, știu că ai atins mingea, dar…”

A urmat un schimb de replici pe care camerele nu l-au surprins. La finalul discuției, Ronaldo i-a dat dreptate arbtitrului.

Cristiano Ronaldo: „Sunteți 100% sigur?”
Bjorn Kuipers: „Da!”
Cristiano Ronaldo: „Bine, vă dau dreptate.”

VIDEO CU MOMENTUL

La finalul dialogului, Ronaldo l-a bătut prietenește pe spate pe centralul Kuipers, gest prin care a dat de înțeles că merge pe mâna arbitrului. Chiar dacă Juventus a avut un gol anulat, Ronaldo a reușit o triplă și a a calificat „Bătrâna Doamnă” în sferturile de finală. Până acum, în faza următoare s-au mai calificat Ajax, FC Porto, Manchester United, Tottenham și Manchester City. Pentru ultimele bilete se luptă Bayern și Liverpool, respectiv FC Barcelona și Olympique Lyon.

Publicat: 13 03. 2019, 10:10
Actualizat: 13 03. 2019, 13:03