Dezastru pentru Moți, Keșeru și Dragoș Grigore! Ludogoreț a fost eliminată din Liga Campionilor de campioana Ungariei

Campioana Ungariei, MOL Vidi, fosta Videoton, a eliminat Ludogoreț Razgrad, din preliminariile Ligii Campionilor. Maghiarii vor da piept cu Malmo FF în turul III, în timp ce campioana Bulgariei merge în Europa League.

După 0-0 în tur, partida din Ungaria a început într-o notă la fel de echilibrată. Dubla manșă s-a rupt în minutul 40, când Vura a primit al doilea cartonaș galben și a fost trimis la vestiare. Gazdele de la MOL Vidi au profitat și au preluat conducerea în minutul 45, când Hadzic a deschis scorul. În 10 oameni și conduși pe tabelă, bulgarii n-au mai reușit să înscrie golul care le-ar fi adus calificarea.

Moți a fost integralist, Keșeru a fost introdus în minutul 67, iar Dragoș Grigore a fost lăsat în afara lotului, din cauza unei accidentări. În turul III preliminar al Ligii Europa, Ludogoreț va da peste învingătoarea dintre Zrinjski Mostar (Bosnia și Herțegovina) și FC Valletta (Malta). Este al doilea sezon consecutiv în care bulgarii ratează prezența în grupele Ligii Campionilor.

Publicat: 01 08. 2018, 23:00
Actualizat: 01 08. 2018, 23:01