Deja Vu? Ce a scris MM Stoica pe Facebook înainte ca Tottenham să înscrie golul decisiv pentru calificarea în semifinalele Ligii Campionilor

Managerul sportiv al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a urmărit partida dramatică din Liga Campionilor dintre Manchester City și Tottenham. Londonezii au pierdut cu 4-3, dar s-au calificat în semifinale cu ajutorul rezultatului de 1-0 din tur. Echipa lui Pep Guardiola a avut un gol anulat pe motiv de offisde în ultimele minute ale partidei.

Oficialul vicecampioanei a comparat partida cu cea pe care echipa sa în 2006, în semifinalele Cupei UEFA, cu Middlesbrough. FCSB a câștigat partida tur cu 1-0, dar a pierdut returul cu 4-2, iar englezii s-au calificat în finala de la Eindhoven: „Până acum, Tottenham e cam ca noi la Middlesbrough. Dar mai e”, a scris MM Stoica pe Facebook la scorul de 4-2 pentru echipa lui Guardiola. În minutul 73, Fernando Llorente a înscris pentru Tottenham și a stabilit scorul final, 4-3.

Tottenham – Ajax și Barcelona – Liverpool sunt semifinalele Ligii Campionilor din acest sezon. Ultima înfrângere a olandezilor din Liga Campionilor a fost pe teren propriu, scor 1-2 împotriva celor de la Real Madrid. Echipa lui Ten Haag a întors soarta calificării în retur, cu un neașteptat 4-1 pe „Santiago Bernabeu”.

Publicat: 18 04. 2019, 09:26
Actualizat: 18 04. 2019, 09:57