Dacă Moți nu e, nimic nu e! Ludogoreț s-a prăbușit la Basel, după ce românul a ieșit accidentat

UPDATE Ieșirea lui Cosmin Moți de pe teren din minutul 21 a destabilizat serios defenisva bulgarilor, iar Ludogoreț a pierdut la scor disputa din Elveția, 0-4.  Embolo a deschis scorul în minutul 32, iar Gonzalez a majorat diferența cu patru minute înainte de pauză. Jucătorii lui Basel nu s-au oprit însă aici și au mai marcat de două ori și în partea secundă, prin Gashi (59) și Suchy (65).  Ludogoreț a încasat astfel 4 goluri fără Cosmin Moți, adică tot atâtea câte primise în precedentele 3 partide în care românul a fost pe teren (Liverpool – Ludogoreț 2-1, Ludogoreț – Real Madrid 1-2, Ludogoreț – Basel 1-0)

Cosmin Moți a început ca titular partida disputată în deplasare cu FC Basel, contând pentru etapa a patra din Grupele Ligii Campionilor. Din păcate pentru jucătorul român, acesta a trebuit să părăsească terenul în minutul 21 al partidei din cauza unei accidentări, la scorul de 0-0. După ieșirea lui Moți, în minutul 34 defensiva bulgarilor a cedat și a încasat primul gol al meciului.

Jucătorul român a suferit o accidentare în minutul 17 al partidei cu elvețienii, a încercat să revină pe teren, însă nu a mai putut suporta durerile și antrenorul a decis schimbarea acestuia cu  Aleksandar Aleksandrov.

Fanii românului au reacținat imediat pe Twitter și îi urează acestuia să revină cât mai repede pe teren pentru a juca împotriva celor de la Liverpool și în special să îi facă marcaj lui Mario Balotelli.

„Fă-te bine cât mai repede prietene, ești o legendă! Și te rog să-l ți pe Balotelli în buzunar când vei juca împotriva lui Liverpool, nu este așa greu”.

Publicat: 04 11. 2014, 22:26
Actualizat: 05 11. 2014, 00:14