Cristiano Ronaldo, gol fabulos! Superlovitura prin care neagă zvonurile care îl dau ca și plecat la PSG | VIDEO

Juventus Torino – Olympique Lyon 2-1! Cristiano Ronaldo s-a bătut de unul singur cu francezii de la Lyon, care au deschis scorul cu Juventus și păreau că și-au asigurat calificarea în sferturile Ligii Campionilor. Starul portughez a reușit o dublă, iar al doilea gol a fost cu adevărat o bijuterie.

Ronaldo a egalat pentru Juventus în minutul 43, dintr-un penalty ușor acordat. Apoi a găsit o rachetă, care a plecat din stângul lui și s-a oprit in vinclul porții lui Anthony Lopes.

Portarul francezilor nu a avut nicio șansă la bomba portughezului, iar Juventus mai avea nevoie de un singur gol petru calificarea în sferturi (VIDEO AICI)

Cu golul superb marcat în poarta lui Lopes, Ronaldo a ajuns la cota 130 în Champions League.

Pentru Ronaldo, o eventuală calificarea a lui Juventus ar fi vitală. France Football a anunțat zilele trecute că portughezul nu mai este fericit la Torino și că ar accepta o ofertă din partea lui PSG.

France Football notează că nu este prima dată când Ronaldo se gândește la varianta PSG. Înaintea pandemiei, CR7 era chiar convins să accepte oferta șeicilor de la Paris, dar criza provocată de coronavirus ar putea răsturna planurile.

Francezii citează și surse din apropierea jucătorului, care spun că portughezul atacantul nu ar fi fericit la Torino: „Cristiano nu este nemulțumit, dar nici nu este fericit”.

Singura condiție ca să continue ar fi un drum cât mai lung în Liga Campionilor. Juventus, cu Ronaldo pe teren, a fost eliminată din Champions League și în sezonul trecut, atunci când Ajax a pus capăt drumului italienilor în sferturile competiției.

ECHIPELE DE START:

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Rabiot – Bernardeschi, Higuain, Cristiano Ronaldo

Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal – Dubois, Caqueret, Guimaraes, Aouar, Cornet – Toko Ekambi, Depay

Publicat: 07 08. 2020, 23:45
Actualizat: 08 08. 2020, 00:07