CR7 nu și-a mai putut stăpâni nervii. Ronaldo a izbucnit după al doilea gol al Borussiei

Real părea că nu va avea nicio problemă în deplasarea de la Dortmund, după ce în meciul tur se impusese cu 3-0. Ronaldo a rămas pe bancă, fiind accidentat.

Real a început bine meciul, iar în minutul 17 a avut șansa de a deschide scorul. Di Maria ratat însă penalty-ul acordat după un henț. A fost momentul în care cei de la Borussia s-au trezit, iar Reus a deschis scorul în minutul 24 după o greșeală în apărare a lui Pepe. În minutul 37 același Reus a majorat scorul după o greșeală la mijlocul terenului a lui Illarramendi. Nemții au pornit pe contraatac, iar Reus a înscris în urma unui șut din șapte metri.

Ronaldo nu a mai rezistat și s-a ridicat de pe bancă și a gesticulat nervos la adresa colegilor.

Publicat: 08 04. 2014, 23:22
Actualizat: 09 04. 2014, 11:28