Ce n-ar fi dat și Barça să aibă un așa adversar!** Real a măturat pe jos cu „autobaza” cipriotă: statistici INCREDIBILE pentru „sferturile” Ligii

Real Madrid s-a impus fără prea mari probleme în fața lui APOEL Limassol cu 3-0, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor, iar calificarea în semifinale nu pare deloc o problemă pentru echipa lui Jose Mourinho.

Siguranța lui Ronaldo și a colegilor săi vine și din cifrele partidei de marți seară, unele incredibile pentru această fază a competiției. Firma de monitorizare OPTA a făcut publică statistica meciului dintre APOEL și Real Madrid, iar concluzia este una incredibilă: galacticii au tras de 28 de ori la poartă, în timp ce gazdele nu au reușit nici măcar o astfel de execuție. Aceasta a fost cea mai mare diferență la acest capitol înregistrată în actualul sezon al Ligii Campionilor.

Nici la capitolele centrări sau pase ciprioții nu au reușit să țină aproape de adversari, fiind depășiți de asemenea categoric: 3-36, respectiv 203-719!