Ce moment și-a găsit! Dries Mertens, record fabulos în Napoli – Barcelona! Supergolul care l-ar face invidios și pe Maradona | VIDEO

Napoli's belgian striker Dries Mertens reacts after missing a goal during the Italian Serie A football match SSC Napoli vs Bologna FC 1909. SSC Napoli vs Bologna FC, Serie A, Football, Naples, Italy - 01 Dec 2019 Bologna won 2-1., Image: 485846163, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: IPA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Napoli – Barcelona | Italienii au așteptat ca în zilele de sărbătoare meciul cu giganții de la Barcelona. Urmașii lui Maradona nu s-au temut de forța lui Messi și au pus stăpânire pe startul meciului care contează pentru optimile Ligii Campionilor.

LIVE VIDEO BLOG | Napoli – Barcelona 1-1, în optimile Ligii Campionilor! Mertens înscrie un super gol și dă lovitura pe San Paolo

Scorul a fost deschis de Dries Mertens, în minutul 30, printr-o lovitură care l-ar face invidios și pe marele Maradona. Șut plasat de la marginea careului, mingea s-a dus în vinclul porții lui Ter Stegen.

Prietenul lui Mihăiță Neșu, Dries Mertens a intrat direct în istoria lui Napoli. Atacantul belgian l-a egalat pe Marek Hamsik și a devenit cel mai bun marcator din istoria „azzurrilor”. Dries Mertens a ieșit accidentat în minutul 54. Belgianul i-a lăsat locul lui Milik.