Cadu știe de ce echipa CFR-ului merge mai bine în Ligă decât în campionat:** „În Liga 1 ne-a lipsit norocul”

Campioana României, CFR Cluj, a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susținutîn deplasare, în compania celor de la Galatasaray, meci contând pentru etapa a treia a grupei H a Ligii Campionilor, în care ardelenii au acumulat patru puncte.

Clujenii au deschis scorul prin autogolul lui Nounkeu din minutul 19, turcii reușind egalarea prin Burak Yilmaz, în minutul 77.

Cadu a vorbit despre această remiză, un rezultat foarte bun pentru CFR Cluj.

„E un rezultat corect și bun pentru noi. Galata e o echipă foarte bună, cu un ambient fantastic. Va fi greu și meciul de acasă pe Galatasaray. E greu și în campionat, la ultimul meci am avut și ghinion ca aici în Liga Campionilor. În Liga 1 ne-a lipsit norocul.

A fost ușor eliminat jucătorul nostru și acordarea acelui penalty. Terenul a fost un avantaj pentru noi pentru că cei de la Galata au o echipă foarte bună. Andone e antrenorul CFR-ului, pe noi nu ne afectează deloc.” a spus Ricardo Cadu la Dolce Sport.

Publicat: 24 10. 2012, 00:18
Actualizat: 24 10. 2012, 00:26