Brigăzi din Polonia și Italia la meciurile de marți din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Arbitrii Szymon Marciniak (Polonia) și Daniele Orsato (Italia) vor conduce la centru meciurile programate marți, 11 aprilie, în manșa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

Marciniak va conduce meciul Juventus Torino – FC Barcelona, înaintea căruia „Bătrâna Doamnă” are o serie de 21 de meciuri europene fără înfrângere pe teren propriu. Centralul polonez va fi ajutat la cele două tușe de către asistenții Pawel Sokolnicki și Tomasz Listkiewicz, în timp ce al patrulea oficial va fi Radoslaw Siejka, iar arbitrii adiționali vor fi Pawel Raczkowski și Tomasz Musial.

De partea cealaltă, la meciul Borussia Dortmund – AS Monaco, Daniele Orsato va fi ajutat de către arbitrii asistenți Mauro Tonolini și Lorenzo Manganelli, al patrulea oficial fiind delegat Alessandro Costanzo, iar adiționali Paolo Valeri și Massimiliano Irrati.

Ambele partide, Juventus Torino – FC Barcelona și Borussia Dortmund – AS Monaco, sunt programate marți, 11 aprilie, de la ora 21:45, în manșa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor.