Basel revine de la 0-2, United se salvează în ultimul minut!** Nebunie pe Old Trafford!

Bomba serii în Champions League a fost detonată chiar în grupa Oțelului, pe Old Trafford, unde Manchester a obținut doar o remiză în fața elvețienilor de la Basel.

Pentru ca șocul să fie total, elvețienii au revenit de la 0-2 și au condus cu 3-2 până în ultimul minut, când Ashley Young a egalat pentru gazde.

Welbeck a înscris două goluri în tot atâtea minute (16, 17), în prima repriză, și meciul părea deja rezolvat de Manchester. Nimeni nu mai credea într-o surpriză a oaspeților, dar elvețienii au revenit senzațional în partea a doua.

Alexander și Fabian Frei au fost din nou oamenii cu golul pentru Basel, ca și în meciul cu Oțelul. Fabien Frei a dat semnul revenirii (’58), în timp ce Alexander a reușit o dublă, în minutele 60 și 76.

În 37 de ani de antrenorat, Alex Ferguson nu pierduse niciodată un meci după ce a condus cu 2-0 și Ashley Young s-a asigurat că îi păstrează palmaresul intact. A egalat în ultimul minut de joc și meciul s-a terminat 3-3!