Barcelona, masacrată în 30 de minute! Messi a privit neputincios la dezastrul provocat de Bayern Munchen. Gnabry și Muller, dezlănțuiți | VIDEO

Barcelona a avut o primă repriză de coșmar cu Bayern Munchen. Nemții au reușit nu mai puțin de 4 goluri în 30 de minute. Gnabry și Thomas Muller au dus proporția dezastrului la cote inimaginabile pentru Messi și compania.

Barcelona și Bayern Munchen se bat pentru un loc în semifinalele Ligii Campionilor, acolo unde o vor întâlni pe câștigătoarea dintre Manchester City și Lyon.

Thomas Muller a deschis rapid scorul, după o combinație de efect cu Lewandowski (Min4). Gnabry i-a pasat apoi lui Perisic, care a readus avantajul (Min.22) după ce catalanii au egalat prin autogolul lui Alaba (Min.7).

Gnabry (Min.28 – VIDEO AICI) și același Thomas Muller (Min.30 – VIDEO AICI) au dus scorul la un neverosibil 4-1 după doar 30 de minute de joc. Messi nu a avut decât să privească neputincios după dezastrul provocat de bavarezi.

Statistica arată rușinos pentru catalani. Este pentru prima dată când FC Barcelona încasează 4 goluri în prima jumătate de oră a unui meci din Liga Campionilor!

Echipa lui Quique Setien a fost pur și simplu zrdobită de bavarezi.

Echipele de start:
Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto, Busquets, De Jong – Vidal – Messi, Suarez.

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Gnabry, Muller, Perisic – Lewandowski.​

Publicat: 14 08. 2020, 22:42
Actualizat: 14 08. 2020, 22:55