ATENȚIE STEAUA! Bayern a făcut instrucție cu Hertha

Vești proaste pentru Steaua. Bayern Munchen este în formă, iar în etapa a treia din 1.Bundesliga Hertha Berlin a simțit-o pe propria piele. Bavarezii au făcut instrucție cu cei de la Hertha, învingându-i cu 4 – 1.

Golurile au fost marcate de Luca Toni ’12, Philipp Lahm ’54, Bastian Schweinsteiger ’56 (penalti) și Miroslav Klose ’70 (penalti), respectiv Pantelici ’84 pentru oaspeți

În urma acestui rezultat, Bayern Munchen a urcat pe poziția a șaptea în 1. Bundesliga, după 3 etape.

Jurgen Klinsmann a trimis în teren următorii jucători: Rensing – Lucio, Demichelis, Van Buyten – Lell (Sosa ’71), Ottl, Lahm – Schweinsteiger (Borowski ’71), Ze Roberto – Toni, Klose (Podolski ’71).

Steaua se va confrunta cu nemții de la Bayen Munchen pe 17 septembrie, la București, în primul meci din grupele Ligii Campionilor.

OSC Lille – Girondins Bordeaux 2 – 1

În schimb, cealaltă reprezentantă a României în grupele Ligii Campionilor, CFR Cluj, poate lua modelul francezilor de la OSC Lille, după ce aceștia i-au învins (cu scorul de 2 – 1) pe viitorii adversari ai clujenilor în Europa, Girondins Bordeaux.

Golurile celor de la Lille au fost înscrise de Michel Bastos, în minutul 31, și Obraniak, în minutul 76, iar pentru Bordeaux a înscris Fernando Cavenaghi, în minutul 28.

Laurent Blanc a trimis pe teren următoarea formulă: Rame – Jurietti, Diawara, Henrique, Placente – Fernando – Gourcuff (Jussie ’68), Wendel, Gouffran (Chamakh ’79) – Cavenaghi, Bellion (Obertan ’69).

CFR Cluj face parte din grupa A a Ligii Campionilor, acolo unde va da piept cu Chelsea, AS Roma și francezii de la Girondines Bordeaux.

OFK Belgrad – Partizan Belgrad 0 – 3

De partea cealaltă, adversara Timișoarei în Cupa UEFA, Partizan Belgrad, s-a impus cu scor de neprezentare în deplasarea de la OFK Belgrad, în etapa a treia din campionatul Serbiei.

În urma acestui rezultat, Partizan a acumulat 9 puncte în 3 partide și se află pe primul loc în Serbia.

Golurile prin care Partizan s-a impus au fost marcate de de Tosici, în minutele 29 și 90, și Dordevici, în minutul 50.

Partizan a început cu următoarea formulă:

Mladen Bozovici – Stevanovici, Dordevici, Knezevici, Obradovici – Juca, Fejsa, Tosici, Bogunovici – Moreira, Diarra.

FC Timișoara și Partizan Belgrad se vor întâlni pe 18 septembrie, pe Bega, în cadrul Turului I din Cupa UEFA. Meciul retur se va disputa pe 2 octombrie, la Belgrad.

Publicat: 31 08. 2008, 20:53
Actualizat: 31 08. 2008, 23:08