Atenție, Astra, danezii sunt în formă! Scorul fluviu cu care s-a terminat returul dublei dintre Copenhaga și Crusaders

FC Copenhaga, campioana Danemarcei, a învins, marți, scor 6-0, pe Crusaders, în manșa retur a turului 2 preliminar din Liga Campionilor și va juca în runda următoare cu Astra Giurgiu, iar primul meci se va juca în România.

FC Copenhaga s-a impus și în returul de pe teren propriu cu Crusaders, după victoria cu 3-0 din tur împotriva campioanei din Irlanda de Nord. În partida din Danemarca, Copenhaga a făcut spectacol a câștigat fără drept de apel.

Pavlovic a deschis scorul după numai 15 minute din pasa lui Falk, iar problema echipei care se va califica în turul trei preliminat al Ligii Campionilor era deja rezolvată. Până la pauză, danezii au mai înscris o dată, prin Mitchell, care a marcat în proprie poartă.

După revenirea de la cabine, Copenhaga a mai punctat de nu mai puțin de 4 ori, prin Cornelius (48′, 76′), Falk (58′) și Gregus (68′). S-a terminat 6-0 pentru echipa antrenată de Stale Solbakken, care va întâlni campioana României, Astra Giurgiu, în turul 3 preliminar.

Publicat: 19 07. 2016, 22:23
Actualizat: 19 07. 2016, 22:24