Așa ceva nu s-a mai văzut: ce a făcut Dan Petrescu, mai bine de 15 minute, după eliminarea catastrofală cu Pyunik! Imaginile dezastrului de la CFR Cluj | FOTO

CFR Cluj, făcută praf de un antrenor din Superligă: „De ce să mai câștigi campionatul dacă nu poți trece de echipele astea?!”

CFR Cluj a fost eliminată de Pyunik Erevan din Liga Campionilor, iar imaginile cu Dan Petrescu de la finalul meciului de pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” nu mai lasă loc de interpretări.

CFR Cluj a remizat în Armenia cu Pyunik Erevan, scor 0-0, iar returul a fost câștigat de armeni după loviturile de departajare, scor 2-2 (3-4 d.l.d.).

După eliminarea din primul tur preliminar al Ligii Campionilor, CFR Cluj va juca în turul doi preliminar al Conference League, cu Inter Club d’Escaldes, formație care a câștigat titlul în Andorra. Meciurile urmează să aibă loc pe 21 iulie la Cluj, iar returul pe 28 în Andorra la Vella.

La finalul meciului retur cu Pyunik Erevan, Dan Petrescu a fost surprins așa cum niciodată nu a mai fost văzut după o partidă jucată de campioana României.

Antrenorul campioanei României a rămas înmărmurit pe banca de rezerve, alături de doi colaboratori ai săi, timp de câteva zeci de minute (VEZI FOTO ÎN GALERIA DE MAI SUS). Ulterior, Dan Petrescu s-a îndreptat către zona mixtă pentru a oferi prima reacție după eliminarea din Liga Campionilor, iar apoi în sala de conferințe.

Postul lui Dan Petrescu, în pericol după eliminarea din Liga Campionilor

Postul lui Dan Petrescu la CFR Cluj este în pericol după eliminarea din Liga Campionilor. Neluțu Varga, patronul campioanei României, este cunoscut că taie în carne vie după eșecurile rușinoase ale echipei sale din cupele europene, iar ultimele două exemple sunt cele ale lui Edi Iordănescu și Marius Șumudică.

Actualul selecționer al echipei naționale a României a fost demis după înfrângerea cu Malmo, scor 0-1, în timp ce Marius Șumudică a fost îndepărtat de la CFR Cluj imediat după ce ardelenii au pierdut cu Steaua Roșie Belgrad în Europa League.

Publicat: 14 07. 2022, 01:14