Alex Ferguson: „Am suferit în meciul cu Galatasaray, dar am avut și momente bune!”

Antrenorul echipei Manchester United, Alex Ferguson, a declarat, marți seară, după înfrângerea suferită în meciul cu Galatasaray Istanbul, scor 0-1, că formația sa a suferit, dar a avut și momente bune de joc, informează site-ul oficial al UEFA.

Atmosfera a fost frumoasă, suporterii turci sunt extraordinari. Am avut momente bune de joc, dar am și suferit. Sunt puțin îngrijorat de aspectele negative. Cu toate astea pot spune că am făcut un joc bun. Am avut atacuri importante în prima repriză, dar după pauză au început problemele. Galatasaray s-a instalat în jumătatea noastră de teren și nu ne-a mai lăsat să atacăm„, a spus Ferguson.

Echipa turcă Galatasaray Istanbul a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formația engleză Manchester United, care era deja calificată de pe primul loc, în etapa a V-a a grupei H a Ligii Campionilor, din care face parte și CFR Cluj.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Burak Yilmaz, în minutul 54.