Accidentare gravă suferită de Pique. A plecat de la stadion în scaun cu rotile. Va rata returul cu Atletico și finala Cupei Spaniei

• Barcelona și Atletico Madrid au terminat la egalitate, 1-1, în manșa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor
  • Golurile partidei au fost marcate de Neymar (’71), respectiv Diego (’56)

Tata Martino nu-l va avea la dispoziție pe Gerard Pique (27 de ani) în partida retur, de la Madrid. Fundașul central al catalanilor a căzut rău în minutul 11 al meciului de marți seară și a suferit o accidentare destul de gravă la spate, după ce a căzut în urma unui duel aerian. Pique nu a mai putut continua jocul și în locul său a intrat Bartra, în minutul 12.

Conform primelor estimări ale medicilor catalani, Pique, care a părăsit gazonul într-un scaun cu rotile, va lipsi de pe gazon cel puțin o lună. Astfel, el va rata returul cu Atletico, dar și finala din Copa del Rey, contra  lui Real Madrid, de pe 16 aprilie.

Publicat: 02 04. 2014, 10:48
Actualizat: 02 04. 2014, 10:49