A rupt blestemul

Fostul stelist a înscris în prelungirile meciului cu Al-Ahli, aducând trei puncte de aur lui Al-Hilal în tentativa de a ieși din grupe.

Ce n-a izbutit în Europa, a reușit în Asia! Mirel Rădoi a jucat cu Steaua trei ani la rând în grupele Ligii Campionilor, însă a lipsit de pe teren la singura victorie a roș-albaștrilor, acel 4-1 de la Kiev. Și-a încercat norocul pe continentul „galben”, însă blestemul părea să continue, Al-Hilal terminând la egalitate, 1-1, primele două meciuri din grupă. Tot 1-1 era scorul în minutul 93 al partidei de ieri cu Al-Ahli din Emi-rate, când saudiții au primit un penalty. În timp ce prinții se rugau, Rădoi a luat mingea și a marcat elegant, declanșând bucuria la Riyadh. Pentru fostul stelist urmează derby-ul de duminică cu Al-Ittihad, când Al-Hilal are nevoie de o victorie pentru a deveni campioană.

Publicat: 08 04. 2009, 08:33
Actualizat: 08 04. 2009, 08:39