Leo Messi e iar în modul „God of football”: a dat o pasă de gol genială și a marcat un nou gol fabulos

Inter Miami s-a impus pe terenul celor de la Sporting Kansas City, scor 3-2, în cea de-a 8-a etapă din Major League Soccer.

Leo Messi, starul argentinian, a fost din nou decisiv pentru clubul din Florida.

Sporting Kansas City a început foarte bine meciul cu Inter Miami și a deschis scorul încă din minutul 6, golul fiind marcat de Erik Thommy

Diego Gomez a reușit să egaleze pentru formația din Florida în urma unei pase de senzație din partea lui Leo Messi. Mai mult, argentinianul nu doar că a pasat decisiv, însă a și marcat.

În minutul 51, campionul mondial a înscris cu o folha seca de excepție. Neamțul Erik Thommy a egalat și a reușit să își treacă în cont o dublă.

20 de minute mai târziu, Luis Suarez, fostul coleg al lui Messi de la Barcelona, a marcat golul victoriei pentru Inter Miami. În etapa următoare, clubul din Florida se va duela cu Nashville pe 21 aprilie.

Nu m-am gândit la asta și nici nu vreau să mă gândesc la asta. Vreau să mă bucur în continuare de ceea ce fac. Am făcut un pas important, lăsând Europa în urmă.
Nu vreau să mă gândesc la următorul pas, ci să mă bucur de ceea ce îmi place cel mai mult, adică jocul. Este o meserie pe care o iubesc, este norocoasă. Am responsabilități.
Nu știu ce voi face, îmi place tot ce are legătură cu fotbalul, îmi place să fiu cu copiii, să învăț, să fiu și poate director sportiv, dar nu știu unde mă voi duce”, spunea Leo Messi anul trecut despre o posibilă retragere, potrivit Olga en vivo.

Publicat: 14 04. 2024, 13:59
Actualizat: 14 04. 2024, 14:02