Laszlo Boloni, dezamăgit după „drama” cu Asteras Tripolis: „Am plătit pentru asta!” Panathinaikos, egalată de portarul advers, în ultimul minut | VIDEO

Laszlo Boloni, repriză de coșmar în Grecia. Panathinaikos pierde cu Aris
Vezi galeria foto - 7 poze

Laszlo Boloni s-a arătat foarte dezamăgit după remiza dramatică obținută de Panathinaikos pe terenul celor de la Asteras Tripolis, 2-2. Oaspeții au condus cu 2-0 până în minutul 84, dar au fost egalați în minutul 97.

Boloni nu are deloc un sezon liniștit în Grecia. A ajuns să fie contestat de suporteri, după seria de rezultate din ultima vreme. Nici primul meci din play-off nu a fost deloc unul calm pentru antrenorul dat afară de la Gent, în vara trecută.

• ProSport a trimis o echipă de jurnaliști la Campionatul European de Fotbal U21, din Ungaria și Slovenia. Andrei Trifan, Alin Grigore și Mihai Pop (video+foto) transmit cele mai noi informații de la fața locului.

„A fost un meci pe care l-am avut în mână, mai ales în repriza a doua. Cred că, în ultimele 15 minute, am făcut puțin pasul înapoi. În acel moment am plătit pentru asta.

Având în vedere modul în care s-a desfășurat meciul și faptul că am făcut remiză, sper că vom continua bine. Suntem dezmăgiți cu toții, dar cred că această frustrare ne va ajuta pe viitor”, a declarat Boloni la finalul partidei, potrivit presei elene.

După victoria cu 2-1 din derby-ul cu PAOK, Panathinaikos a remizat, 2-2, în primul meci din play-off. Portarul Papadopoulos a egalat nesperat în minutul 90+7, după ce oaspeții au condus până în minutul 90+7.

„Proprietarul echipei și-a prezentat ideile, vrea că echipa clubului să-și ocupe locul de drept în fotbalul din Grecia, așa că sunt conștient de așteptări.

Desigur, este imposibil să schimb lucrurile din prima, pe de o parte pentru că nu sunt un magician și, pe de alta parte, cred în munca, nu în hocus pocus”, a declarat Laszlo Boloni în momentul numirii la Panathinaikos, unde a semnat un contract pentru un sezon și jumătate.

Panathinaikos este pe locul 5 în campionatul Greciei, iar pentru Boloni urmează partidele infernale cu PAOK Salonic și cu liderul Olympiakos.

Publicat: 21 03. 2021, 19:17
Actualizat: 21 03. 2021, 19:17